O nás

Spolek přátel historie, z. s. neoficiálně existuje od roku 2002, kdy se začali neformálně scházet a spolupracovat zájemci o historii okresu Vsetín, a to zejména historii vojenskou. Členové spolku ať už společně nebo individuálně konají vlastivědné přednášky, publikují v tisku i odborných časopisech, účastní se konferencí věnovaných jak první, tak druhé světové válce. Podíleli se na řadě výstav, týkajících se obou válek (např. v součinnosti s MěÚ Vsetín, MěÚ Valašské Meziříčí, Regionálním muzeem Valašsko nebo Gymnázium Františka Palackého Valašské Meziříčí).

Spolupracují také s mládeží, v minulosti zejména s Historickým kroužkem Gymnázia Františka Palackého ve Valašském Meziříčí. První opravdu velkou akcí, na jejíž organizaci se už oficiálně Spolek přátel historie, z .s. podílel, byly oslavy 70. výročí konce II. světové války a osvobození města Vsetína. Členové spolku při své výzkumné činnost úzce spolupracují s odbornými institucemi, jako je Moravský zemský archiv v Brně - Státní okresní archiv Vsetín nebo Muzeum regionu Valašsko ve Vsetíně, i s dalšími organizacemi, např. Spolkem pro uchování odbojových tradic, z. s. z Valašského Meziříčí.

Díky pochopení Obecního úřadu v Hošťálkové spolek oficiálně sídlí v zámku v Hošťálkové, kde se členové spolku a zejména jeho předseda již mnoho let starají o Síň tradic 1. čs. partyzánské brigády J. Žižky

Spolek přátel historie, z. s.,  Hošťálková 286, 756 22 Hošťálková
Vytvořeno službou Webnode